Kişi
Çocuk
Bebek
Promosyon Kodu
 
Rezervasyon
 
 
 
Rezervasyon

LOKASYON

Geri
 
 

Liechtensteinov put 3 20 000 Dubrovnik Hrvatska - Croatia

Eski Kent'e uzaklık Dubrovnik Havalimanı'na uzaklık En yakın yerleşim birimi Sahil alanı Toplam alan
19 km 18 km Dubrovnik şehir merkezi Yok 54.000 m2

Rixos Libertas Dubrovnik; tarihi "Eski Kent"e yürüyerek yalnızca 15 dakika uzaklıkta. Kent merkezinde olan otel, Dubrovnik Uluslararası Havalimanı'na ise 18 kilometre mesafede. Rahat ulaşım imkanlarına sahip olan Rixos Libertas Dubrovnik, Lapad Yarımadası'nın ve Dubrovnik'in tüm doğal ve tarihi güzelliklerini önünüze seriyor.

Hırvatistan

Avrupa'da, Orta Avrupa, Balkanlar ve Akdeniz'in kesişme noktasında bulunan Hırvatistan'ın başkenti Zagrep. Ülkenin önemli gelir kaynaklarından biri olan turizm, Adriyatik Denizi kıyılarında yoğunlaşır. Yılda ortalama 10 milyon turistin ziyaret ettiği ülkede para birimi ise kuna.

Dubrovnik

Eski adıyla Ragusa, yeni adıyla Dubrovnik; Hırvatistan'ın Adriyatik Denizi sahilinde bulunan bir Orta Çağ kentidir. Dünyanın en iyi 10 Orta Çağ duvarlı şehirleri arasında gösterilen Dubrovnik, 1971 yılında savaştan korunmak için askerden arındırılmış bölge ilan edilmiş olmasına karşın 1991 yılında Yugoslavya'nın dağılmasıyla kuşatıldı ve bombardımana tutularak büyük hasar aldı. Ancak kent, restorasyon çalışmaları sonucunda 2005 yılı itibariyle büyük ölçüde eski görünümüne kavuşmuştur. "Yeryüzü cennetini görmek isteyenler Dubrovnik'e gelip Dubrovnik'i görmeli." diyen dünyaca ünlü İrlandalı oyun yazarı George Bernard Shaw, kenti "Adriyatik'in İncisi" olarak nitelendirir. 1979 yılında UNESCO Dünya Mirasları listesine giren "Eski Kent" bölgesi; Gotik, Rönesans ve barok dönemlere ait kiliseler, manastırlar, saraylar ve çeşmeleriyle baş döndürücü bir tarihi mirasa sahiptir. Dubrovnik, Akdeniz'in en güzel ve en elit sehirlerinden biridir, aynı zamanda da Hırvatistan tatillerinin merkezi konumundadır. Eski Kent merkezinde attığınız her adımda şehrin adeta yaşayan bir müzeyi andıran atmosferinden etkilenmemek mümkün değil. Tertemiz denizi, narenciye bahçeleri, zeytinlikler ve üzüm bağlarıyla doğanın da Dubrovnik ve çevresine oldukça cömert davrandığını göreceksiniz. Eskiden bağımsız bir cumhuriyet olan Dubrovnik ile Osmanlı İmparatorluğu ve Venedik arasındaki ticari ve politik ilişkilerindeki ilginç detaylar mutlaka ilginizi çekecektir. Manastırları, tarihi çeşmeleri, katedrali, kiliseleri ve tüm Avrupa tarihindeki ilk eczanesi ile Dubrovnik size harika bir tarih deneyimi yaşatacaktır. Dubrovnik'in güneyinde yer alan Konavle bolgesi ise yerel lezzetleri, küçük köyleri, tarihi değirmenlerden oluşan restoranları ve Lindo denilen folklor dansları ile meşhurdur. Cavtat Konavle bölgesinin en turistik merkezidir. Büyük otelleri, güzel plajlari, kafeleri ve restoranları ile megayatların uğrak noktası olan marinasıyla oldukça popüler bir destinasyondur. Rektörün Sarayı, Lady Cavtat Kilisesi ve Fransız Manastırı ile tarihseverlerin de ilgisini çekecektir.

Tarihi Mekanlar

Dubrovnik Şehir Surları
St Blasse Kilisesi
Sponza Sarayı
Lokrum Adası
 • RIXOS LIBERTAS DUBROVNIK

  RIXOS LIBERTAS DUBROVNIK

  LOKASYON

 • RIXOS LIBERTAS DUBROVNIK

  RIXOS LIBERTAS DUBROVNIK

  LOKASYON

 • RIXOS LIBERTAS DUBROVNIK

  RIXOS LIBERTAS DUBROVNIK

  LOKASYON

 • RIXOS LIBERTAS DUBROVNIK

  RIXOS LIBERTAS DUBROVNIK

  LOKASYON

Yükleniyor